Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Novinky

 

Záchranárske sústredenie, Holíč

Ako tradične posledný augustový víkend sme sa vybrali do Holíča, aby sme si v kruhu záhorákov (+ Česi) pocvičili. V sobotu ráno sme sa vydali do lesa s viacerými veľkými jamami a zákopmi. Hneď po lese sme sa vybrali do kaštiela v Holíči, kde sme spravili výnimku a spravili sme si tam tmu. V nedeľu ráno sme za ideálnych podmienok išli stopovať. Kennyho som nechala v koterci na cvičáku a ja som išla figurovať kolegom do kaštiela. Keď sme sa vrátili išli sme si spraviť poslušnosť. Vydarené sústredenie s partiou známych.

Foto:

http://pudlavycvik.rajce.idnes.cz/Zachranarske_soustredeni_Holic_26.-28.8.2011/# 

 

 

 

LVT- poslušnosť, záchranárska kynológia, Jelenec pri Nitre

Vo štvrtok okolo šiestej sme prišli do Jelenca. Po večeri bol výcvik, ktorého sme sa nezúčastnili. V piatok ráno sme išli na poslušnosť, poobede do lesa a navcečer na prekážky. V sobotu sa doobeda konali skúšky SOP, poobede bol pretek, ktorého sme sa pre objektívnosť nezúčastnili. Po preteku sme išli na Gýmeš, kde sme si zaštekali tiež. V nedeľu sa konal karneval, a potom sme išli zaštekať do lesa na rozlúčenie.

Foto:

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Vycvikovy_tabor_Jelenec_2011/

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Vycvikovy_tabor_Jelenec_2011_-_2/

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Vycvikovy_tabor_Jelenec_2011_-_3/

 

 

 

LVT so ZBK JmK ČR, Suchá Loz

Na tábor sme prišli ako vždy medzi prvými. Príchod bol v piatok od dvanástej a kto chcel si mohol zacvičiť poslušnosť, obratnosť aj špeciálky. V sobotu bola príprava terénu na skúšky aj samotné cvičenie. V nedeľu sa privítal lejak a zároveň sa konali aj skúšky. Psy mali zťažené podmienky a ja kedže som sa nezúčastnila postu účastníku skúšok, sme ponúkli pomoc ako figuranti. V lese sme boli v polohe ležmo nejakú hodinku a stále pršalo. Nebolo to nič príjemného. Poobede všetci účastníci nastúpili na poslušnosť a obratnosť. Zo siedmych účastníkov skúšku spravili šiesti. V pondelok sme boli rozdelený do skupín. Naša skupina mala ráno poslušnosť, obratnosť a poobede ruinu. Kedže my sa ruine nevenujeme, mali sme voľný deň. V útorok sme sa vydali na Veľkú Javorinu z českej strany, prešli sme spolu nejakých 10km s úžasnou partiou ľudí. V stredu bol tiež výcvik v skupinách, ale my sme sa zúčastnili iba poslušnosti a obratnosti, kedže večer sa konala Nominácia na MR IZS ČR v plochách. My sme si vylosovali číslo tri, takže sme štartovali o pol jedenástej. Začiatok našej púte vyzeral, tak že Kenny vôbec nehľadal. Ešte by som poznamela, že to bolo prvé nočné vyhľadávanie (ak nerátam nástreláky). Prvý figurant bol hneď na začiatku, Kenny u neho bol, ale nezaštekal. Netuším prečo, kedže nemá problémy s cudzími figurantmi, možno sa iba rozbiehal. Druhého už pekne vyštekal ako aj posledných dvoch. Aj tak som bola s jeho prácou spokojná, kedže nie je behavý pes a pohybovali sme sa väšinou na osi postupu a navetroval. Predbehli nás iba štyria maliňáci, takže sme skončili piati zo siednych štartujúcich. Vo štvrtok sme sa vybrali do lesa s inou skupinou, do akej som bola pridelená. poobede sa všetci presunuli do Zlína na cvičenie s hasičmi, tam sme už nešli a predčasme sme odišli z tábora.     

Foto:

http://kelpie.rajce.idnes.cz/Tabor_ZBK_JmK_Sucha_Loz_2011-1/

http://kelpie.rajce.idnes.cz/Tabor_ZBK_JmK_Sucha_Loz_2011-2/

http://kelpie.rajce.idnes.cz/Tabor_ZBK_JmK_Sucha_Loz_2011-3/

http://nikasv.rajce.idnes.cz/29.7.-5.8.2011_tabor_Sucha_Loz_ZBK_JmK_Cr

 

 

  

 

Novomestký dogtrekking, Kálnica 

Na miesto určnia sme prišli pomerne skoro. Väčina účastníkov prišli okolo ôsmej, a dovtedy sme sa iba tak motali po chate, venčili...Večer sme sa ešte chvľu zozprávali, a potom zaslúžený spánok. Ráno sme išli trochu pomôcť v kuchyni, odprevadiť všetkých účastníkov a opäť snaha o spánok, kedže sme skoro vstávali. 

Foto:

http://nmnvdogtrekking.wbl.sk/Fotogaleria-DT-2011.html

 

 

 

Medzinárodné záchranárske sústredenie, Malacky

Na záchranárske sústredenie sme tentoraz sa dostavili vo dvojici. Tentoraz to bolo pravé medzinárodné sústredenie. Účasť bola prisľúbená zo slovinskej i maďarskej stany (Maďari sa nakoniec nedostavili, Čechov nerátam). V piatok večer sa špecialne pre Slovincom organizovala cvičná pátracia akcia+ nejaký slovenský účastníci. Na rôznych pracoviskách mali schovaných 10 figurantov (medzi nimi som bola aj ja) a boli rozdelený na tri skupiny. Dvoch figurantov našli na druhý pokus. Ráno išli všetky na ruinu, celkom sme boli rozdelení na tri skupiny + les. kedže sa ruinám nevenujeme tak sme sa skôr venovali figurovaniu kiolegom. Poobede sme išli do lesa, ostatní do ruín. večer bol guláš a opekačka. Ráno sme ešte išli do lesa a potom odchod domov.

Foto:

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Medzinarodny_vycvikovy_vikend_zachranarskych_psov_Malacky_22.-24.7.2011_1/ 

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Medzinarodny_vycvikovy_vikend_zachranarskych_psov_Malacky_22.-24.7.2011_2/ 

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Medzinarodny_vycvikovy_vikend_zachranarskych_psov_Malacky_22.-24.7.2011_3/ 

http://uzasny1.rajce.idnes.cz/Dog_Academy_-_Medzinarodny_vycvikovy_vikend_zachranarskych_psov_Malacky_22.-24.7.2011_4/

http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/

 http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/#http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/ http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/ http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/  http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/http://julyz.rajce.idnes.cz/treningovy_vikend_zachranarskych_psov_v_Malackach_07_2011/    

 

Oravský dogtrekking, Oravská Lesná

Do Oravskej Lesnej sme prišli veľmi skoro, okolo tretej hodiny, pár hodín sme sa nudili, kedže Long-ári boli na trati a sem-tam zapršalo. Od šiestej začala registrácia, dostali sme mapu a čakali na sobotu.

Vyrazili sme o 8:16 z Oravskej Lesnej cez Mačangov Beskyd, Pod Okrúhlicou, Javorinka, Zázrivá, Minčol, Príslopec, Parač, Hoľa a naspäť Pod okrúhlicou.

Ku smerovníku Pod Okrúhlicou sme sa nedostali, kedže sme stratili značku. Tento úsek bol veľmi blatový, nedalo sa mu uhnúť. Nakoniec sme narazili na modrú značku a dostali sme sa až za Javorinku, vrátili sme sa a pokračovali v ceste. Do Zázrivej sa išlo pohodovo a dokonca sme na kontrolný bod dorazili prvý. Dotialto sme išli bez prestávky, v krčme sme sa skoro ani neohriali a pokračovali ďalej. Čakala nás cesta na Minčol. Táto cesta nás prekvapila vysokým prevýšením a aj dĺžkou. Bola nekonečná. Keď sme sa s viacerými prestávkami konečne na minčol dostali, sme si mysleli, že už to bude pohodová cesta. Došli sme k smerovníku Kubínska Hoľa, odbočili sme na inú modrú a stratili sme týmto blúdením hodinu, po vrátení na správnu modrú značku, sme išli veľmi rýchlym krokom, aby sme dostihli kamarátov. Potom sme už išli pohodovým tempom až na Hoľu, kde sme sa dozvedeli, že o nejakú hodinku by sme mohli byť v základnom tábore, tak sa nám nálada vrátila. Mali sme na výber z dvoch ciest: asfaltka, ktorá viedla do dediny alebo po turistických cestičkách pri ktorých by sme museli pravdepodobne výjsť kopce. Po dlhej asfaltke sme sa dostali až do Lesnej. Boli sme zničený, ale radi, že to máme konečne za sebou.

V nedeľu sme sa začali balíť a o desiatej boli výsledky, síce sme sa neumiestnili, aspoň sme to prešli celé (viacero účastníkov to vzdalo). Mali sme zlý čas 13:14, ktorý sa navýšil blúdením. Trať bola veľmi pekná, dalo sa načo pozerať.

Foto:

http://nela-bichon.rajce.idnes.cz/Oravsky_dogtrekking_2011_24._-_26._06._2011/

 

 

 

 

Ukážky pri príležitosti MDD, Ostrov pri Piešťanoch

Do Ostrova sme prišli o dosť skôr,  zvyšný čas sme strávili behaním po ihrisku, občerstvením...O šiestej sa naše ukážky začali, po krátkom zoznámení, sme začali najskôr nástrelákmi, neskôr aj so schovávaním figuranta v krabici. Naše ukážky nám prekazil až dážd, mali sa konať neskôr, ale už by sa neoplatilo v tom pokračovať. Potom sme trávili čas pri poníkoch. V Ostrove nás veľmi milo privítali a aj občerstvili, jedlo bolo chutné. Tešíme sa o rok.

 

 

3. Haw show, Horná Streda

O pol 5 sme boli už v Hornej Strede, po registrácii, sme po chvíľi začali. Nebolo to tak ako minulý rok, teraz každý pes spravil dve koliečka na pódie. Po tejto prehliadke nasledovala ukážka dogdancingu a neskôr aj neoficiálna súťaž v DD. Po DD nasledovala tombola a výsledky. Nakoniec sme skončili tretí a naše avizované ukážky sa zrušili.

Foto:

https://picasaweb.google.com/103105561484184868263/HawShow

 

 

Záchranárske sústredenie ZbK Jmk ČR, Suchá Loz

Opäť sme sa vrátili do Suchej Loze. V tento víkend sa tu konalo sústredenie záchranárskych psov a my sme tu pochopiteĺne nesmeli chýbať. Prišli sme opäť prvý, a kedže sme nemali, čo robiť, sme išli ku rybníku sa okúpať (samozrejme, že iba Kenny) a zaaportovať. Je vidieť, aké sú Kennyho korene, aportoval by stále a strašne ho to bavilo. Keď sme sa vrátili, už väčšina účastníkov bola tam. Začali sme sa vybalovať a večer sme sedeli a klábosili. Ráno sme išli na cvičisko vo Vlčnove a rozdelili sme sa na dve skupiny. My sme boli v prvej, tak sme išli najskôr do ruiny. Kedže Kenny má zranenú nohu, tak pochopiteľne som ho do nej nepustila. Aj tak by sme v nej neštekali => Od sústredenia v Malackáckách sme sa rozhodli, že s RUINOU KONČÍME a už sa špecializujeme iba na PLOCHY. Figurovala som, a keď sme sa vrátili išli sme si v blízkosti cvičiska spraviť nástreláky a chcela som vidieť ako bude pracovať. Bolo to veľmi pekné. Neskôr obratnosť a prekážky boli veľmi pekné, iba si krivo zasadal a išiel pomalšie. Počas obratnosti min. 10-krát sa strelilo z deviatky a pochopiteľne reakciu nemal. Potom o nejakej jednej, keď sme všetci skončili, sme sa presunuli na táborisko. Nadvečer, okolo šiestej, sme išli ešte do lesa štekať. Kenny mal troch nástrelákov a konečne sa NEROZŠTEKÁVAL. 

Foto:

http://buldocekborufka.rajce.idnes.cz/13.-15.5.2011_-_vikend_se_ZBK_JMK_CR_-_Sucha_Loz/

 

 

Medzinárodné sústredenie, Malacky

V piatok okolo piatej sme pricestovali do malaciek a už tam boli Slováci, Pardubičania, neskôr došli aj členovia KZJ, aj mojej domáckej brigády ZBK JmK a aj Maďari. Po vybalení sa, sme sa išli zoznámiť s areálom a všetkými vymoženosťami (mne už dobre známymi). neskôr bolo v zasadačke stretnutie, rozdelili sme sa na štyri skupiny, pričom jednu skupinu tvorili plochári a do ostatných sutinári, ktorí pracovali na troch pracoviskách. My sme patrili do tej prvej. O deviatej hodine sme išli na nočné vyhľadanie do lesa v areáli, väčšinou sa robili cvičenia na označenie. 

V sobotu sme išli do vojenského lesa, ktorý bol veľmi rozsiahli s veľa úkrytmi a výškami. Videla som veľa dobrých psov a aj označovanie nálezkou. Našli sme nové inšpirácie. Náš výcvik bol síce kratší ako obvykle, ale sme sa veľa naučili. K tej časti, kde boli úkryty sme sa ani nedostali. Po obede, keď všetci docvičili začalo zlaňovanie, ktorého sme sa taktiež zúčastnili. Večer sme už síce necvičili, ale sme figurovali šikovnému borderáčkovi, ktorý označoval nálezkou a štyroch figurantou mal veĺmi rýchlo nájdených. Večer sme opekali a grilovali.

V nedeľu sme o deviatej išli do lesa, opäť sme štekali a trénovali sa aj výšky. O nejakej dvanástej, keď väččina docvičila, sme sa išli fotiť, keďže niektorí pardubičania odchádzali. Potom sme sa začali baliť aj my. O pol tretej sme odchádzali.

Foto:

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_1/

http://nikasv.rajce.idnes.cz/Malacki_1._-_3._4._2011/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_2/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_3/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_4/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_5/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_6/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_7/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_8/

http://kenny2.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_Malacky_01.-03.04.20111/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodna_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_9/

http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_sustredenie_zachranarskych_psov_Malacky_1.-3.4.2011_-_10/

 

 

Skúška RH FLA, Bratislava

V piatok večer sme opäť pricestovali do Bratislavy a tentoraz sme chceli spraviť skúšku RH FLA. Ráno sme veľmi skoro vstávali, pretože sme spali u kamarátky v Hornom Bari. Stretnitie sme mali o pol 8 pri Dunaji u Flinstonovcov. Išli sme ako prvý a veľmi krásne hľadal, síce to nebolo úplné revírovanie. Veľmi dlhý čas sme trávili pri prvých 50 metroch a ďalšie metre si pamätáme len z rýchlika. Prvú osobo našiel skoro hneď pred 100 metrov a poslednú tesne pri konci a veľmi blízko pohybovej osi. Po druhej nájdenej osobe sme už vedeli, že to najviacboedované máme za sebou. Verdikt bol 165 bodov a dostala som vynadané za zlé rozdelenie času. Po všetkých RH E (celkom 6) sme sa presunuli na cvičisko do Ružinova. Najskôr išli RH E poslušnosti a potom ja. Poslušnosti som sa najviac bála a myslela som si, že sa až sem nedostanem. Dostala som sa a poslušnosť sme mali 39 bodov, ale je pravda, že som sa miestami cítila aj nedisciplovanie, pretože sa mi do hlavy dostalo veľa informácii a potom som iba rozmýšla kedy sa mám pozrieť a poškať na rozhodcu, a kedy nie. A tretia, pre nás osudová disciplína, bola obratnosť, ktorú som si myslela, že máme v suchu. Nepoznám človeka, ktorý neprešiel obratnosťou (teraz už áno), ale čo by som chcela, keď sme skok ďaleký a méty mali za nulu. Verdikt 31 bodov. Štyri body nám chýbali do úspešného spravenia skúšky. Poučili sme a tento rok si túto skúšku určite zopakujeme.

FOTO: http://bkzb11.rajce.idnes.cz/Medzinarodne_skusky_20.3.2011/

bodové ohodnotenie

 

 

Seminár "Logistika a organizácia pátracích a záchranných akcii", Zlín

Pred ôsmou sme vyrážali a prekvapivo sme ani neblúdili a prišli sme do Zlína o štvrť na deväť. Na začiatku sme si prešli záchranárske prekážky a prekvapivo Kennymi išli veľmi dobre až samozrejme na méty, ale snažil sa, len sa ešte nechápeme. Potom sme išli do ruiny v Malenoviciach, kde boli celkom pekné ruiny, veĺa miestnosí (väčšina prázdnych). Pekne sme si zaštekali. O pol jednej bol, už spomínaný seminár, v stredisku u hasičov. Seminár bol celkom zaujímavý a hasič nás zaviedol do zákutí hasičkej práce. Potom sme si poporezali ich vybavenosť, stroje, autá... Veľmi skoro sme išli domov, ale tento deň sa mi veĺmi páčil a neľutujem, že som cestovala ďalších 100 km. Po veľmi dlhom čase som sa stretla s mojou brigádou. 

 

 

Seminár "Pachové práce a výcvik psov", Bratislava

V sobotu o jednej hodine začal v Bratislave veľmi zaujímavý seminár zameraný na výcvik psov a pachové práce. Seminár trval síce päť hodín, ale prednášajúci (policajt) sa nám to snažil vysvetliť, čo najpresnejšie a hlavne nám to ušil na mieru, pre nás záchranárov. V nedeľu bol výcvik poslušnosti a obratnosti na cvičisku BKZB pre psov, ktorí sa chystajú na skúšky.

 

 

Cvičenie s BKZB, Bratislava

Aj keď sme stávali veľmi skoro a cestovali sme hodinu vlakom, tak sa cvičenie v Bratislave podarilo. Úžasní ľudia, psy, skvelá atmosféra a spoznanie nových kútov. Tak by som asi opísala tento deň. Sice sme tam boli krátko, ale pocvičili sme si dobre. Cvičili sme les pri Dunaji, boli tu ideálne podmienky, ale my sme nemohli moc hľadať, pretože v poslednom, čase mi začal horšie štekať. Musíme to napraviť a v marci sa chystáme na RH FLA. Držte nám palce. 

 

 

 

 

Cvičenie s KEKZB, Košice

Opäť sme išli do Košíc a tento raz autom. Cesta bola veľmi dlhá (6 hodín). Ráno o desiatej sme išli na cvičák KK Anička. Boli sme tam štyria a odcvičili sme si samostatne. V nedeľu sme o deviatej mali výcvik vyhľadávanie v ruine Haniska pri útulku UVP. Cvičenie dopadlo výborne a ruina bola perfektná. Poobede sme spoznávali Košice. Ráno sme okolo ôsmej odchádzali z Košíc a prišli sme o jednej. 

 

 

 

 MVP Trenčín

Po dvoch rokoch sme opäť navštívili výstavu v Trenčíne a tentoraz aj so psom.  Kenny sa opäť choval výborne, aj keď niektorí ľudia su nesadli. Prišli sme podporiť našú kamarátku s borderkou, ktorá dopadla výborne a hneď s VN1. Sme nadšení.

Folo:

http://lenjessie.rajce.idnes.cz/Medzinarodna_vystava_psov_v_Trencine_-_22._-_23._01._2011/

 

 

 

 Cvičenie s KEKZB, Košice

Ešte v piatok večer sme cestovali do Košíc vlakom päť hodín. Približne o desiatej sme dorazili do Košíc a  o jedenástej sme boli v byte pár metrov od parku Anička. Ráno sme skoro stávali a o desiatej nás čakal výcvik poslušnosti v KK Anička so skúsenýcm výcvikárom. Nebolo nás tam veľa, ale možno v tom to bolo lepšie, každému psovodovi sa výcvikár venoval dlhšie. vieme, čo máme zlepšovať. O dvanástej sme boli v byte a poobede sme išli spoznávať mesto a aj sme večerali v reštaurácii aj s našimi psami. Na druhý deň sme skoro stávali, pretože sme museli cestovať do Krásnej nad Hornádom štekať v ruine. Do Krásnej sme dorazili a mali sme šťastie, že sme stretli dievča so psom, ktorí sa tam chystali a odviezli nás na miesto stretnutia na areál družstva ako aj späť do Košíc. Celkovo tu boli tri rozpadnuté budovy a cvičili sme v dvoch. Najskôr vejáre, potom už sme aj štekali. Kenny nechal svoj deň, a preto tá práca vyzerala úplne inak.

 
TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok